Sportovní den v Kadani

V kadaňských Smetanových sadech se tuto sobotu konal historicky první ročník Sportovního dne a TJ Slávie Kadaň na něm nemohla chybět. Akce, jejíž podstatou byla prezentace sportovních klubů dětem, které mají o sport zájem se i díky krásnému počasí setkala s velikou účastí z řad veřejnosti. Plavci ze Slávie sice nemohli zájemce o plavání lákat na krásy plaveckého sportu přímo ve vodě, ale měli pro ně připravenou populární dovednostní dráhu. Náš stánek tak v průběhu dne navštívilo téměř 150 dětí a několik z nich projevilo vážný zájem o závodní plavání, takže doufáme, že se s nimi v nejbližší době setkáme přímo v bazénu.

Jsme rádi, že město Kadaň sportování dětí a mládeže podporuje i akcemi tohoto typu a doufáme, že se napřesrok setkáme i s ostatními sportovními kluby na druhém ročníku Dne sportu.

A v neposlední řadě patří dík i všem našim plavcům, kteří nás i se svými rodiči přišli na akci podpořit a ukázali skvělého týmového ducha.

Náborový plán Slávie Kadaň pro rok 2023

Spolupráce mezi plavci Slávie Kadaň a 1. ZŠ Kadaň:
Výukový školní bazén 1. ZŠ Kadaň bude k dispozici ve vybrané dny (úterý a čtvrtek) od 3. října 2023 do konce května 2024.
Školní tělocvična 1.ZŠ Kadaň bude k dispozici ve vybrané dny (úterý a čtvrtek) v září a červnu, když bude školní bazén mimo provoz.

Tréninky budou v úterý a čtvrtek 16:00-17:00 (mimo státní svátky a školní prázdniny). 
  • úterý  5.9. a 12.9.2023 
  • čtvrtek  7.9. a 14.9.2023
Sraz v 15:50 před vchodem do 1.ZŠ Kadaň (Školní 1479, Kadaň). 

Nábory ve věkové kategorii 6-8 let (ideální stav), září 2023 - předškoláci, 1. a 2. třída ZŠ (ročníky narození 2017, 2016, 2015).  
Děti v tomto věku přijmeme bez ověření základních plaveckých dovedností a budou s oddílem mít ve školní tělocvičně sportovní hry se zaměřením na plaveckou výuku (5.-26. září 2023, úterý a čtvrtek). Podmínkou zůstává, že se dítě nesmí bát vody!

Po zahájení provozu školního bazénu (od 3.10.2023) se přesuneme do něj a zde proběhne výběr dětí, které se nebudou bát vody. Kdo s námi zůstane plavat, bude po individuální konzultaci s rodiči přijat do sportovního oddílu TJ Slávie Kadaň, do družstva přípravky.

Děti v přípravce budou plavat jen ve školním bazénu. Pokud trenéři uvidí zlepšení, nebo potenciál malého plavce, bude jim nabídnuta možnost jednou v týdnu plavat s družstvem 1 v kryté nafukovací 50m hale, ale opět po individuální konzultaci s plavcem i rodiči.

Nábory pro starší děti budeme organizovat, až začne provoz bazénu, musíme je ve vodě vidět!


Kadaňští plavci mají za sebou úspěšné letní soustředění

Třetí srpnový týden se 24 kadaňských plavců se svými trenéry z TJ Slávie Kadaň vydalo na letní soustředění, aby si vylepšili formu před nadcházející závodní sezónou. Do rekreačního areálu Pecka u Nové Paky zamířili společně s plavci z mateřského klubu TJ Slávie Chomutov. Čekala je velice důležitá suchá příprava složená z posilování, strečinku, ale i aerobního cvičení jakým je například běh.

Díky vysokým teplotám, které po celý týden panovaly, byly tréninky opravdu intenzivní a našim svěřencům patří veliká pochvala, s jakým nasazením do nich šli. Odměnou jim pak byla podvečerní zábava v bazénu přilehlého koupaliště.

Soustředění samozřejmě nejsou jen o vylepšování kondice, ale také o utužování týmového ducha. Soutěže, které trenéři pro děti připravili, ukázaly, že i když se o plavání hovoří jako o individuálním sportu, mezi plavci panují skvělé přátelské vztahy a týmová spolupráce u nich funguje na jedničku.

Krajský přebor ústeckého kraje - varnsdorf

V sobotu 27.5.2023 ve Varnsdorfu proběhl Jarní krajský přebor mladšího žactva, důležité závody v letní plavecké sezóně. Pro náš oddíl premiéra. Zde se totiž plavalo o kvalifikaci na Pohár České republiky, závody absolutní plavecké špičky v Čechách. Před závody byli naši nejlepší plavci na intenzivním týdenním soustředění v Chomutově. Absolvovali zde extrémní fyzickou a psychickou přípravu, následovanou ještě třemi dolaďovacími tréninky. S očekáváním a s trochou nervozity jsme vyrazili v sobotu již v pět ráno z Kadaně autobusem pro chomutovské plavecké kamarády a společně jsme jeli do Varnsdorfu.

Tréninkové úsilí přineslo ovoce. V konkurenci osmnácti plaveckých oddílů z celého Ústeckého kraje jsme pro Kadaň vyplavali 8 medailí o které se zasloužili: Lada Kobzová, která se zároveň stala krajskou přebornicí na 400 metrů volný způsob (kraul), Rozálie Kosturová, Kamila Zvaričová, Alice Kostolná a Matyáš Staněk. Neztratili se ani ostatní členové výpravy, každý si přivezl alespoň jeden nejlepší osobní výkon. Úspěchy na takových závodech jsou solidním zdrojem energie do dalšího trénování.

Skvěle zaplavané časy s sebou přinesly i kvalifikaci na pohár České republiky (pro plavce v tomto věku malé mistrovství republiky). Konkrétně Ladě Kobzové a Matyáši Staňkovi. Velká gratulace a díky skvělým plavcům Slávie Kadaň.


Okresní přebory Chomutov

V pátek 12. května se nejmladší plavci z TJ Slávie Kadaň zúčastnili okresních přeborů, které se konaly v chomutovském Aquasvětě v krátkém, 25 metrovém, bazénu. Barvy kadaňského klubu hájilo celkem 12 plavců z 1. družstva a z přípravky, a to v disciplínách 50m a 100m znak a 50m a 100m volným způsobem (kraul). Nejúspěšnější disciplínou byl pro Slávii Kadaň 50m znak v kategorii 9 let, kdy kadaňští chlapci obsadili všechny tři vítězné příčky. Celkem vybojovali naši plavci 12 medailí – dvě zlaté, tři stříbrné a sedm bronzových. Všichni plavci z TJ Slávie Kadaň si však zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení, s jakým plavali, a skvělého týmového ducha při povzbuzování svých závodících kamarádů.
Fotogalerie ze závodů: https://slaviekadan.rajce.idnes.cz/Okresni_prebory_Chomutov_12.5.2023/

Děčínský pohár

V sobotu 6.5.2023 se tým plavců z TJ Slávie Kadaň zúčastnil velmi silně obsazených závodů Děčínského poháru. V areálu místního aquaparku si naši plavci vylepšovali jeden osobní rekord za druhým, až jsme se přiblížili na dosah stupňů vítězů. Dvakrát nám medaile unikla o desetiny sekundy, ale už je cítíme ve vzduchu!
Na první fotografii je vidět, co se také musí děti naučit. Nejen zvládnutí několika plaveckých způsobů, startů, obrátek, včasných nástupů, předstartovní procedury... ale také rozplavání v malém bazénu, společně s několika stovkami dalších plavců, kde musí být pohotoví, mít ostré lokty a občas schytat ránu - i to je součástí závodního plavání.
Druhý obrázek dokumentuje dobrou náladu po úspěšném dopoledním programu.

XXXVI. ročník memoriálu Jaroslava Jezbery

315 dětí z 22 plaveckých klubů se v sobotu, 22.4.2023, sjelo do Chomutova na 36. ročník plaveckých závodů "Memoriál Jaroslava Jezbery", včetně 9 borců z TJ Slávie Kadaň.
Konkurence byla veliká a naší mladí plavci neměli oproti zkušenějším a většinou starším plavcům příliš šancí na přední umístění, všichni si ale dokázali zaplavat osobní rekordy, a to už dává naději do budoucích sobojů ve svých věkových kategoriích.
Vyjímkou byla naše nejmladší, Alice Kostolná, která ještě spadá do kategorie 9ti letých a mladších. Ta dokázala být na tratích 50 a 100 metrů kraulem konkurenceschopná a vybojovala dvě bronzová umístění. Na trati 200 metrů ve stejné disciplíně zvítězila.
Za 2 týdny nás čekají další sportovní výzvy, tentokrát v Děčíně.

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ VALNÉ HROMADY TJ SLÁVIE KADAŇ

Výkonný výbor TJ Slávie Kadaň, p.s. svolává valnou hromadu členů TJ Slávie Kadaň, p.s.
na úterý 2. 5. 2023 od 18.15 hod. v denní místnosti koupaliště a ubytovny Kadaň, Na Průtahu 1855

Jarní cena nejmladšího žactva 

V sobotu, 11.3.2023 se náš plavecký oddíl, TJ Slávie Kadaň, zúčastnil závodů pro nejmenší plavce - „Jarní cena nejmladšího žactva“ v Chomutově. Poměřit síly s konkurencí vyrazilo 20 kadaňských plavců.

Výborně se prezentovali osmiletí, pro které to byla první zkouška „ohněm“. V konkurenci dalších jednadvaceti plaveckých klubů zvládli své disciplíny výborně a všichni si vylepšili osobní rekordy!

Novinkou pro nás byly oddílové štafety a opět dobře zvládnuté.


Premiérově absolvovali naši plavci technicky nejnáročnější disciplínu – polohový závod, kde se v jednom závodě vystřídají všechny plavecké styly – motýlek, znak, prsa a kraul (Matyáš Staněk, Lada Kobzová, Rozálie Kosturová a Alice Kostolná). Slavili jsme dokonce první start na motýlkové trati (Matyáš Staněk). Vše zaplaváno čistě a bez zaváhání.

Poprvé jsme plavali i velmi náročnou trať 400 metrů volným způsobem (kraulem).


A nejvíce jsme se radovali z prvních medailí našeho oddílu v silné konkurenci. Alice Kostolná stříbro na 400 metrů volným způsobem a bronz na 100 metrů polohový závod.


Trenéři i rodiče mohou být právem pyšní na to, jak obrovského pokroku plavání v Kadani za rok působení dosáhlo. „Na dětech je vidět trvalá snaha se zlepšovat a zápal do tréninku“ komentoval vystoupení svých svěřenců trenér Valenta, „Jsme rádi, že naši plavci poznali, jak se poctivý a pravidelný tréninkový proces promítne do výsledků na závodech. Celá naše výprava si domů odváží nejlepší osobní výkony!“

Nábor dětí do plaveckého oddílu

TJ Slávie Kadaň

Děti se nesmí bát hluboké vody. Ideální věk je 6 až 8 let (rok narození 2015, 2016 a 2017), talentovaní mladší i starší.
Termíny náboru (sraz před vstupem do bazénu Kadaň):
úterý   31.1.2023 16:00               úterý   7.2.2023 16:00
čtvrtek 9.2.2023 16:00                čtvrtek 2.2.2023 16:00
Přítomnost rodiče nebo zákonného zástupce na náboru nutná.          
S sebou plavky, velký ručník, plavecké brýle (nejsou podmínkou), plavecká čepička (jen u dlouhých vlasů), boty k vodě (žabky, kroksy).

Vánoční rodinný trénink

22.12.2022 od 16:00
Společně plavci, rodiče, sourozenci!


Program:
  1. Zhodnocení sezóny
  2. Rozplavání - děti jako trenéři
  3. Štafety rodič + dítě, 2x25 metrů libovolně
  4. Individuální povídání o plaveckém vývoji dětí

Jak na to:
Děti vybavené jako na běžný trénink, jdou do šaten a skříněk, jak jsou zvyklé.
Plavající rodiče si na recepci vyzvednou čip a nahlásí, že jsou ze Slávie Kadaň, vybavení stejné jako děti na trénink.
Diváci a neplavající doprovod - do bazénu nelze jít v bundách, kabátech ani v botách - vhodné pantofle k vodě. Věci nechat buď v autě, nebo na lavičkách v chodbě na bazén - nehlídáno! Vstup bude s trenérem až v 16:00.

Fotogalerie: https://slaviekadan.rajce.idnes.cz/Vanocni_rodinne_stafety_22.12.2022/

VELKÁ CENA MĚSTA MOSTU - Memoriál JIŘÍHO VACHULKY - 5.11.2022

 Dne 5.11.2022 se plavci Slávie Kadaň zúčastnili 17. ročníku Velké ceny Mostu. Z přihlášených 10 závodníků bylo přijato jen 6 dětí, což pro nepřijaté bylo velkým zklamáním. Jsme teprve na začátku sportovního plavání v Kadani a o přijetí na závody rozhodují dosažené časy.
 Šestice přijatých reprezentantů Slavie Kadaň se s velkou konkurencí poprala statečně. Nejúspěšnější byla Lada Kobzová, která ve své kategorii obsadila na kraulových tratích 5. místo na 50m a 6. místo na 100m. O rok mladší Alice Kostolná si i mezi staršími děvčaty dokázala vyplavat 10. místo na 50m volný způsob. Dvojice nováčků Veronika Vunnam a Eliška Žemličková si dokázala výrazně vylepšit své tréninkové časy v disciplínách 50m volný způsob a 50m znak.
V prsařských disciplínách se neztratil Vojtěch Alferi, náš nejzkušenější „prsař“, který obsadil ve své věkové kategorii 9. místo.
 Velkým úspěchem pro nás byl závod děvčat na 50m prsa , kde si vyplavala Lada Kobzová 6. místo a její tréninková kolegyně Rozálie Kosturová 7. místo. „ Prsa jsou technicky složitý plavecký způsob a správně plavat se jej děvčata naučila až v posledním týdnu před závody, takže jejich výsledky hodnotím jako výborné. Na závodě nás neminuly ani nezdary, první diskvalifikace a problémy s plaveckým vybavením, ale zvládli jsem to. Na těchto závodech se sešla nesmírně silná
konkurence a vidíme, jaké množství práce nás ještě čeká.“ hodnotí účinkování oddílu trenér Jiří Alferi.

Okresní přebory Chomutov - 4.11.2022

 V pátek, 4.11.2022, se plavci Slavie Kadaň zúčastnili plaveckých Okresních přeborů v Chomutově společně s plavci mateřského oddílu Slavie Chomutov.  Za Kadaň plavalo 18 začínajících plavců v různých věkových kategoriích. Od šestiletých po desetileté. Pro všechny se jednalo o první „ostrý“ start, obrátku a dohmat na 50m znak, někteří si zaplavali poprvé závodně i 50m volný způsob. Všichni si vylepšili své přihlášené tréninkové časy.

Čtyřem plavcům se podařilo vystoupat na stupně vítězů: Kamila Zvaričová (1. místo 50m kraul, 2. místo 50m znak), Nina Budjačová (2. místo 50m znak), Tereza Krejčí (3. místo 50m znak) a Tobiáš Chytka (2. místo 50m znak).

Každý z účastníků si užíval podpory z řad diváků. Své hlasivky nešetřili rodiče, prarodiče, sourozenci i kamarádi.

Odměnou pro plavce byl nejen lehce stresující a zároveň nádherný zážitek z prvních závodů, ale i účastnické medaile a malá mlsota.

„Jsme rádi, že se našim začátečníkům podařil první krůček v plavecké kariéře a věříme, že v načatém úsilí vytrvají,“ říká spokojený trenér Jan Valenta.Sokolovský kapřík - 22.10.2022

V sobotu 22.října se konaly tradiční plavecké závody pro nejmladší, Sokolovský kapřík. Každoročně se jich zúčastní i
početná skupina plavců z chomutovské Slávie. Tentokrát je již doprovázela šestičlenná výprava sesterského oddílu TJ
Slávie Kadaň. Kadaňští závodníci jeli především sbírat zkušenosti s celodenními závody. S tímto úkolem se všichni vypořádali na výbornou a výrazně vylepšili tréninkové časy. Svůj klub reprezentovali velmi dobře. V široké konkurenci čtrnácti plaveckých klubů se neztratili. Nejlepšího umístění dosáhli Alice Kostolná (6. místo na 50 metrů kraul), Lada Kobzová (8.místo na 50 metrů znak) a Vojtěch Alferi (9. místo na 50 metrů prsa).
"Jednalo se o první celodenní mítink, kterého se naši plavci zúčastnili. Všichni jsme byli nervózní, ale ve vodě děti ukázaly co se již naučily. Jsme spokojeni a věříme, že se na příštích závodech ukážeme v ještě lepší formě. Na začátku listopadu máme v plánu účast na Okresních přeborech v Chomutově a na Velké ceně Mostu" hodnotila účast na závodech trenérka
Jana Valentová.

Letní nábor plaveckého oddílu TJ Slávie Kadaň

Na konci léta 2022 pořádáme nábor dětí se zájmem o plavání. Děti se nesmí bát hluboké vody, ideální věk je 6 až 8 let (rok narození 2014, 2015 a 2016), talentovaní mladší i starší. 

Letní termíny (venkovní areál koupaliště Kadaň):

    • neděle, 21.8.2022             10:30  

    • pondělí, 22.8.2022           16:00

    • úterý, 23.8.2022               16:00

 

Podzimní termíny (sraz před vstupem do bazénu Kadaň):

    • úterý, 20.9.2022               16:00  

    • čtvrtek, 22.9.2022           16:00

    • úterý, 27.9.2022               16:00  

    • čtvrtek, 29.9.2022           16:00 

S sebou plavky a ručník, přítomnost rodiče nebo zákonného zástupce nutná. 

Tréninky plavecké přípravky probíhají v kadaňském bazénu každé úterý a čtvrtek 16:00 - 17:00

Zájemci o závodní plavání mohou získat další informace na telefonním čísle 736 149 728, nebo jnvalenta@seznam.cz (MUDr. Jan Valenta).

Letní soustředění TJ Slávie Kadaň

21. 8. - 26. 8. 2022 bude probíhat letní soustředění našeho oddílu před zimní plaveckou sezónou. 

Forma "příměstského tábora" - děti budou spát a snídat doma.

Sraz každé ráno 8:30 - vchod na koupaliště Kadaň, předání dětí po večeři cca 20:00 na stejném místě. Místo konání Kadaň. Soustředění bude společné se Slávií Chomutov. 

Potřebné věci:

- sportovní obuv

- karimatka

- švihadlo

- vybavení na plavecký trénink

- láhev na pití - ideálně cyklistický bidon

- batoh 

Nedoporučujeme dávat dětem mobilní telefony ani jinou elektroniku, nebudou na to mít čas a hrozí krádeže, záměny apod. Naopak doporučujeme mít např. karty, či jiné společenské hry na krátkou pauzu po obědě.

První závody plaveckého oddílu TJ Slávie Kadaň

V pátek, 6.5.2022, se v chomutovském Aquasvětě konaly Okresní přebory v plavání. Pro všechny kadaňské plavce se jednalo o závodní premiéru. Zúčastnilo se 29 závodníků, chyběli jen nemocní.

Všichni plavali disciplínu 50 metrů znak a pokročilejší plavci i 50 metrů volný způsob (kraul). Luboš Petrov si jako jediný z naší výpravy troufl zaplavat i 100 metrů volný způsob.

Museli jsme si poradit s nervozitou před prvním ostrým startem, s 25 metrovým bazénem a nutností plavecké obrátky, s přítomností rozhodčích a velmi početného obecenstva. Nevyzkoušený byl i start na elektronický povel. V tomto náročném prostředí si všichni plavci dokázali vylepšit své tréninkové časy a v konkurenci se neztratili.

Nejlepších výkonů a umístění dosáhli:

kategorie 9 let a starší

- Lada Kobzová 1. místo 50m znak a 2. místo 50m volný způsob

- Tereza Komárková 2. místo 50m znak

- Rozálie Kosturová 3. místo 50m znak

- Luboš Petrov 2. místo 50m znak

- Vojtěch Alferi 3. místo 50m znak

kategorie 8 let

- Alice Kostolná 1. místo 50m volný způsob a 3. místo 50m znak

kategorie 7 let a mladší

- Aneta Mazancová 3. místo 50m znak 

S nasazením, výkony i týmovým duchem oddílu byli trenéři velmi spokojeni.