Plavci slávie kadaň na republikových pohárech

V sobotu 22. června se konal v Trutnově Letní pohár ČR desetiletých a v Jablonci nad Nisou Letní pohár ČR jedenáctiletých. Do Trutnova se z Kadaně nominoval Tobiáš Chytka a do Jablonce s trenérem Jiřím Alferim se vydaly Lada Kobzová, Rozálie Kosturová, Kamila Zvaričová a Veronika Vunnam.
"Tobiášovi se velmi vydařil závod 100 m znak, kdy si vylepšil osobák o téměř 2 vteřiny, což ho vyneslo do první dvacítky plavců," chválí svého svěřence trenérka Markéta Šilhanová. Na poli osobních rekordů se mu dařilo i v dalších závodech, kdy 50 m znak si vylepšil o 1,37 s a jen těsně mu uniklo umístění v první desítce. 
I v Jablonci nad Nisou naším plavkyním padaly osobní rekordy. Kamila Zvaričová si zaplavala osobní rekord na 200 m znak, Lada Kobzová na 50 m volným způsobem a Roza Kosturová 200 m prsa.
"Všem plavcům patří pochvala za reprezentaci klubu a jejich výkony, kdy už obrovským úspěchem byla už jen samotná kvalifikace na tyto velké závody," chválí svěřence klubu jeho předseda Martin Doksanský.

rozloučení s plaveckou sezónou 2024

Co nejsrdečněji zveme všechny své plavce a jejich rodiče na rozloučení s uplynulou plaveckou sezónou, které se uskuteční na Minigolfu v Kadani ve čtvrtek 27. června od 18 hodin.

Krajský přebor v Litoměřicích

V sobotu 1. června se v Litoměřicích konal Krajský přebor mladšího žactva, kam se vypravili i plavci z našeho oddílu. Opět se překonávaly osobní rekordy a bojovalo se o medaile. Těch jsme nakonec vybojovali celkem šest. Rozálie Kosturová dvě bronzové za 100 P a 200 P, Kamila Zvaričová bronzovou za 400 VZ, Tobiáš Chytka bronzovou za 400 VZ a Veronika Špičková stříbrnou za 50 P a bronzovou za 100 P.
Všem plavcům děkujeme za předvedené výkony, vzorné chování a podporu svých kamarádů.

nabídka letních tréninků 2024

Trenérka Simona Rushton  nabízí dobrovolné tréninky přes letní prázdniny plavcům z Družstva 2 (1x týdně).
Většinou se bude jednat o středu ráno v 9.30-11.00 hodin na Koupališti Kadaň (případně lze plavat na Kamencovém jezeře v Chomutově nebo na Matyldě v Mostě). Termín a místo budou upřesněny vždy týden předem.
Benefitem těchto tréninků bude, že děti neztratí cit pro vodu a nástup v září na tréninky pro ně bude snazší.
1. trénink - pátek 5. 7., Kadaň
2. trénink - středa 10.7., Kadaň

Famózní úspěchy Matyáše Staňka na krajských přeborech

O víkendu 18.-19. května se v severočeském Rumburku konal Krajský přebor staršího žactva. Z TJ Slávie Kadaň se do něj nominoval dvanáctiletý Matyáš Staněk, který tam vyrazil pod trenérským dohledem Jana Valenty. A předvedl tam úžasný výkon. „Z šesti startů Maty pokořil šest osobních rekordů, což mu vyneslo rovnou dvě stříbrné medaile,“ chválí svého svěřence Jan Valenta s tím, že tyto medaile vyplaval na 200 m znak a 200 m motýlek, kde překonal svůj osobní rekord o neuvěřitelných 30 vteřin. Třikrát bral „bramborové“ čtvrté místo a jednou byl šestý, což i tak byl v silné konkurenci skvělý výkon.
„Děkujeme Matymu za vzornou reprezentaci oddílu a držíme mu palce do Znojma, kam odcestuje na Letní MČR mladšího žactva na začátku června,“ dodává Valenta.

Okresní přebory poprvé v kadani

V pátek 3. května uspořádal plavecký klub TJ Slávie Kadaň Okresní přebory, při nichž změřili své síly plavci ze dvou plaveckých klubů chomutovského okresu – TJ Slávie Kadaň a TJ Slávie Chomutov. Závodů se zúčastnilo téměř 60 nejmladších plavců. „Je úžasné vidět, jak se všechny dětičky snaží, jak bojují s ostatními i sami se sebou a jak se pak radují z úspěchu a prvních získaných medailí. Za všechny odplavané závodní tratě jsme jich dnes rozdělili 46 sad“, řekl po skončení závodů předseda klubu Martin Doksanský. Kadaňští závodníci se rozhodně v konkurenci s chomutovskými kamarády neztratili a doplavali si pro zlaté medaile v celkem 28 závodech. Zvláště pak družstvo nejlepších plavců udělalo radost oběma jejich trenérům Simoně Kubové a Jiřímu Alferimu, kteří s nimi v uplynulém týdnu na domácím bazénu absolvovali soustředění před závěrečnými týdny jarní sezóny. „Náročná příprava se projevila zlepšením u téměř všech účastníků soustředění. Doufáme, že v dalších týdnech se bude forma našich borců ještě zlepšovat“, uvedl trenér Jiří Alferi.
Okresní přebory v Kadani byly totiž předstupněm pro následující krajské přebory, kdy starší žáky TJ Slávie Kadaň čekají v polovině května dvoudenní krajské závody v Rumburku a mladší žáky pak 1. června v Litoměřicích. „Uvidíme, jestli podaří, tak jako v loňském roce, splnit našim nejlepším závodníkům náročné limity pro kvalifikaci na Poháry České republiky pro 10 a 11leté plavce a jedinému dvanáctiletému borci našeho klubu Matyáši Staňkovi na Mistrovství ČR 12letých plavců. Budeme jim držet palce“, řekl trenér Alferi.
Uspořádat plavecké závody tak, aby naplňovaly pravidla Českého plaveckého svazu, vyžaduje poměrně náročné přípravy a dost práce při závodech samotných. „My jsme si to poprvé vyzkoušeli letos v únoru při Kadaňských přeborech a myslím, že i díky tomu se Okresní přebory povedly na jedničku. Tímto bych chtěl moc poděkovat za podporu, pomoc a vytvořené podmínky všem zaměstnancům kryté plavecké haly v čele s jejich vedoucím Josefem Kočím a samozřejmě i městu Kadaň za celoroční záštitu,“ uvedl na závěr Martin Doksanský.

Kadaňští plavci mají za sebou náročný Memoriál Jaroslava Jezbery

Poslední dubnovou sobotu se plavci z 1. i 2. družstva vydali v hojném počtu na již 37. ročník Memoriálu Jaroslava Jezbery do sousedního Chomutova. Závody to byly opravdu náročné – přihlášeno do nich bylo téměř 500 plavců, a tak konkurence byla obrovská. Naši plavci se však do závodů vrhli s plným nasazením a padaly osobní rekordy jeden za druhým. A dokonce cinkla i medaile, o tu se postaral jeden z nejmladších zúčastněných kadaňských plavců – devítiletý Lubomír Dlugoš, který vyplaval bronz na 200 metrů volným způsobem. Obrovskou pochvalu si však zaslouží všichni zúčastnění plavci za nasazení a skvělou reprezentaci TJ Slávie Kadaň.

Slávie Kadaň si přivezla dvě medaile z Chomutova. Díky Kamile Zvaričové

V sobotu 23. března se 16 plavců z TJ Slávie vydalo do Chomutova na Jarní cenu nejmladšího žactva. Konkurence plavců z 22 plaveckých klubů byla tvrdá, ale naši nejmladší plavci se snažili ze sebe dostat to nejlepší. A tak si většina vylepšila své osobní rekordy, za což se jim dostalo zasloužených slov pochvaly od jejich trenérů Simony Kubové a Luboše Dlugoše.
Nejvíc v Chomutově zazářila Kamila Zvaričová, která si doplavala pro bronz na 100 metrů znak a 400 metrů volným způsobem. Veliký dík za reprezentaci klubu si však zaslouží všichni kadaňští plavci.

letní soustředění 2024

Termín: 24.-31.8. 2024 (8 dnů)
Místo: Rumburk
Ubytování: SPORTLIFE hotel Rumburk
Stravování: plná strava (snídaně + oběd + večeře + svačiny)
Doprava: autobus
Spoluúčast: 6.000,-Kč

valná hromada tj slávie kadaň 2024

Výkonný výbor TJ Slávie Kadaň, p.s. svolává valnou hromadu členů TJ Slávie Kadaň, p.s. na úterý 21.3.2024 od 18.30 hod. v salonku restaurace hotelu Bílý Beránek, Čsl. armády 27, 432 01 Kadaň.

Závody v Bílině vynesly kadaňským plavcům 9 medailí

VV sobotu 24. února se 17 plavců z TJ Slávie Kadaň vydalo změřit své síly do Bíliny, kde se konal 1. ročník Malé ceny Prosen. A pro kadaňské to byly velice úspěšné závody, jelikož si z nich odvezli celkem 9 medailí.
„Nejúspěšnějším plavcem byl Matyáš Staněk, který na stupni vítězů stanul celkem čtyřikrát a získal dvě bronzové a dvě stříbrné medaile. Pro stříbro si doplaval v závodě na 50 metrů znak a 50 metrů motýlek. Bronzové získal za 100 metrů znak a 200 metrů volným způsobem, “ uvádí jeho trenér Jiří Alferi. Po dvou bronzových medailích získali Kamila Zvaričová (50 a 100 m znak) a Lubomír Dlugoš (100 m volný způsob, 50 m znak). A úspěšné tažení kadaňských plavců pak doplnila bronzovou medailí za 100 m prsa Rozálie Kosturová.
„Veliká pochvala však patří samozřejmě všem našim plavcům, kteří se závodů zúčastnili a s plným nasazením skvěle reprezentovali TJ Slávii Kadaň,“ dodává na závěr Alferi.

Litoměřický kalich přinesl kadaňským plavcům mnoho osobních rekordů. Došlo i na finálové plavby a medaile.

První únorovou sobotu vyrazila trojice nejstarších plavců TJ Slávie Kadaň do Litoměřic, kde místní plavecký klub pořádal již 26. ročník soutěže pojmenován po dominantě města, a to Litoměřický kalich. v tvrdé konkurenci více jak 200 plavců z 22 plaveckých klubů se z Kadaně nominovali 4 plavci, bohužel Denis Dvořák před závody onemocněl. Závodů se tak za doprovodu svých trenérů – Simony Kubové a Jiřího Alferiho – zúčastnili Lada Kobzová, Kamila Zvaričová a Matyáš Staněk. Našim plavcům závody tak říkajíc „sedly“ – nebyla téměř disciplína, v níž by si nevylepšili osobní rekordy. Skvělým úspěchem byl postup Kamči Zvaričové do finále závodu na 100 m znak, kde se umístila na 5. místě. A TJ Slávie Kadaň ze závodů neodjela bez medaile. O tu se postaral Matyáš Staněk, který vyplaval 3. místo v závodu 50 m znak. Za výbornou reprezentaci klubu samozřejmě děkujeme všem třem plavcům, kteří se závodů zúčastnili.

Úspěch plavců Slávie Kadaň na podzimních přeborech ústeckého kraje a postup na žákovské Poháry ČR

V sobotu 18. listopadu zamířilo deset plavců z TJ Slávie Kadaň do Litoměřic na krajské přebory mladšího žactva. Plavci se na tyto závody intenzivně připravovali od začátku září nejprve v žateckém 25m bazénu a po postavení haly ve druhé polovině září nad naší padesátkou na koupališti pokračovali v domácím prostředí. Každotýdenní úsilí v podobě čtyř tréninků bylo počátkem listopadu doplněno ještě navíc týdenním soustředěním s třífázovým tréninkem – tentokrát v domácím prostředí. A to očividně přineslo úspěchy v podobě celkem devíti medailí.
Matyáš Staněk získal bronz na 100 m znak, Kamila Zvaričová si doplavala pro bronz na 100 m znak a stříbro na 400 m volným způsobem, Rozálie Kosturová získala hned 4 bronzové medaile (50 a 100 a 400 m prsa, 200 m volným způsobem). Kov nejcennější získala Lada Kobzová na 400 m volným způsobem, která brala i stříbro na 200 m volným způsobem.
„Pochvala ale samozřejmě patří všem plavcům, kteří Kadaň v Litoměřicích reprezentovali. Všichni si vzájemně zhusta fandili, každý z nich si udělal své osobní rekordy, a tak se vraceli všichni spokojeni. Celý náš trenérský tým je na své svěřence právem hrdý. Výkony těch nejlepších znamenají kvalifikování čtyř našich plavců na republikové mistrovství nejmladších žáků – Pohár ČR. To je úžasný úspěch, po roce a půl trénování“, uvedl trenér Jiří Alferi.
V sobotu 2.12. se pak Kamča Zvaričová, Lada Kobzová a Rozálka Kosturová zúčastnily Zimního poháru ČR desetiletých v České Lípě a Matyáš Staněk Zimního poháru ČR jedenáctiletých v Domažlicích. Již samotný postup na tyto závody byl pro ně i pro Slávii Kadaň úspěch. V těžké konkurenci sbírali cenné zkušenosti, udělali si zase své osobní rekordy a určitě se neztratili.

Sportovní den v Kadani

V kadaňských Smetanových sadech se tuto sobotu konal historicky první ročník Sportovního dne a TJ Slávie Kadaň na něm nemohla chybět. Akce, jejíž podstatou byla prezentace sportovních klubů dětem, které mají o sport zájem se i díky krásnému počasí setkala s velikou účastí z řad veřejnosti. Plavci ze Slávie sice nemohli zájemce o plavání lákat na krásy plaveckého sportu přímo ve vodě, ale měli pro ně připravenou populární dovednostní dráhu. Náš stánek tak v průběhu dne navštívilo téměř 150 dětí a několik z nich projevilo vážný zájem o závodní plavání, takže doufáme, že se s nimi v nejbližší době setkáme přímo v bazénu.

Jsme rádi, že město Kadaň sportování dětí a mládeže podporuje i akcemi tohoto typu a doufáme, že se napřesrok setkáme i s ostatními sportovními kluby na druhém ročníku Dne sportu.

A v neposlední řadě patří dík i všem našim plavcům, kteří nás i se svými rodiči přišli na akci podpořit a ukázali skvělého týmového ducha.

Kadaňští plavci mají za sebou úspěšné letní soustředění

Třetí srpnový týden se 24 kadaňských plavců se svými trenéry z TJ Slávie Kadaň vydalo na letní soustředění, aby si vylepšili formu před nadcházející závodní sezónou. Do rekreačního areálu Pecka u Nové Paky zamířili společně s plavci z mateřského klubu TJ Slávie Chomutov. Čekala je velice důležitá suchá příprava složená z posilování, strečinku, ale i aerobního cvičení jakým je například běh.

Díky vysokým teplotám, které po celý týden panovaly, byly tréninky opravdu intenzivní a našim svěřencům patří veliká pochvala, s jakým nasazením do nich šli. Odměnou jim pak byla podvečerní zábava v bazénu přilehlého koupaliště.

Soustředění samozřejmě nejsou jen o vylepšování kondice, ale také o utužování týmového ducha. Soutěže, které trenéři pro děti připravili, ukázaly, že i když se o plavání hovoří jako o individuálním sportu, mezi plavci panují skvělé přátelské vztahy a týmová spolupráce u nich funguje na jedničku.

Krajský přebor ústeckého kraje - varnsdorf

V sobotu 27.5.2023 ve Varnsdorfu proběhl Jarní krajský přebor mladšího žactva, důležité závody v letní plavecké sezóně. Pro náš oddíl premiéra. Zde se totiž plavalo o kvalifikaci na Pohár České republiky, závody absolutní plavecké špičky v Čechách. Před závody byli naši nejlepší plavci na intenzivním týdenním soustředění v Chomutově. Absolvovali zde extrémní fyzickou a psychickou přípravu, následovanou ještě třemi dolaďovacími tréninky. S očekáváním a s trochou nervozity jsme vyrazili v sobotu již v pět ráno z Kadaně autobusem pro chomutovské plavecké kamarády a společně jsme jeli do Varnsdorfu.

Tréninkové úsilí přineslo ovoce. V konkurenci osmnácti plaveckých oddílů z celého Ústeckého kraje jsme pro Kadaň vyplavali 8 medailí o které se zasloužili: Lada Kobzová, která se zároveň stala krajskou přebornicí na 400 metrů volný způsob (kraul), Rozálie Kosturová, Kamila Zvaričová, Alice Kostolná a Matyáš Staněk. Neztratili se ani ostatní členové výpravy, každý si přivezl alespoň jeden nejlepší osobní výkon. Úspěchy na takových závodech jsou solidním zdrojem energie do dalšího trénování.

Skvěle zaplavané časy s sebou přinesly i kvalifikaci na pohár České republiky (pro plavce v tomto věku malé mistrovství republiky). Konkrétně Ladě Kobzové a Matyáši Staňkovi. Velká gratulace a díky skvělým plavcům Slávie Kadaň.


Okresní přebory Chomutov

V pátek 12. května se nejmladší plavci z TJ Slávie Kadaň zúčastnili okresních přeborů, které se konaly v chomutovském Aquasvětě v krátkém, 25metrovém, bazénu. Barvy kadaňského klubu hájilo celkem 12 plavců z 1. družstva a z přípravky, a to v disciplínách 50 m a 100 m znak a 50 m a 100 m volným způsobem (kraul). Nejúspěšnější disciplínou byl pro Slávii Kadaň 50 m znak v kategorii 9 let, kdy kadaňští chlapci obsadili všechny tři vítězné příčky. Celkem vybojovali naši plavci 12 medailí – dvě zlaté, tři stříbrné a sedm bronzových. Všichni plavci z TJ Slávie Kadaň si však zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení, s jakým plavali, a skvělého týmového ducha při povzbuzování svých závodících kamarádů.
Fotogalerie ze závodů: https://slaviekadan.rajce.idnes.cz/Okresni_prebory_Chomutov_12.5.2023/

Děčínský pohár

V sobotu 6.5.2023 se tým plavců z TJ Slávie Kadaň zúčastnil velmi silně obsazených závodů Děčínského poháru. V areálu místního aquaparku si naši plavci vylepšovali jeden osobní rekord za druhým, až jsme se přiblížili na dosah stupňů vítězů. Dvakrát nám medaile unikla o desetiny sekundy, ale už je cítíme ve vzduchu!
Na první fotografii je vidět, co se také musí děti naučit. Nejen zvládnutí několika plaveckých způsobů, startů, obrátek, včasných nástupů, předstartovní procedury... ale také rozplavání v malém bazénu, společně s několika stovkami dalších plavců, kde musí být pohotoví, mít ostré lokty a občas schytat ránu - i to je součástí závodního plavání.
Druhý obrázek dokumentuje dobrou náladu po úspěšném dopoledním programu.

XXXVI. ročník memoriálu Jaroslava Jezbery

315 dětí z 22 plaveckých klubů se v sobotu, 22.4.2023, sjelo do Chomutova na 36. ročník plaveckých závodů "Memoriál Jaroslava Jezbery", včetně 9 borců z TJ Slávie Kadaň.
Konkurence byla veliká a naši mladí plavci neměli oproti zkušenějším a většinou starším plavcům příliš šancí na přední umístění, všichni si ale dokázali zaplavat osobní rekordy, a to už dává naději do budoucích soubojů ve svých věkových kategoriích.
Výjimkou byla naše nejmladší, Alice Kostolná, která ještě spadá do kategorie 9letých a mladších. Ta dokázala být na tratích 50 a 100 metrů kraulem konkurenceschopná a vybojovala dvě bronzová umístění. Na trati 200 metrů ve stejné disciplíně zvítězila.
Za 2 týdny nás čekají další sportovní výzvy, tentokrát v Děčíně.

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ VALNÉ HROMADY TJ SLÁVIE KADAŇ

Výkonný výbor TJ Slávie Kadaň, p.s. svolává valnou hromadu členů TJ Slávie Kadaň, p.s.
na úterý 2. 5. 2023 od 18.15 hod. v denní místnosti koupaliště a ubytovny Kadaň, Na Průtahu 1855

Jarní cena nejmladšího žactva 

V sobotu, 11.3.2023 se náš plavecký oddíl, TJ Slávie Kadaň, zúčastnil závodů pro nejmenší plavce - „Jarní cena nejmladšího žactva“ v Chomutově. Poměřit síly s konkurencí vyrazilo 20 kadaňských plavců.

Výborně se prezentovali osmiletí, pro které to byla první zkouška „ohněm“. V konkurenci dalších jednadvaceti plaveckých klubů zvládli své disciplíny výborně a všichni si vylepšili osobní rekordy!

Novinkou pro nás byly oddílové štafety a opět dobře zvládnuté.


Premiérově absolvovali naši plavci technicky nejnáročnější disciplínu – polohový závod, kde se v jednom závodě vystřídají všechny plavecké styly – motýlek, znak, prsa a kraul (Matyáš Staněk, Lada Kobzová, Rozálie Kosturová a Alice Kostolná). Slavili jsme dokonce první start na motýlkové trati (Matyáš Staněk). Vše zaplaváno čistě a bez zaváhání.

Poprvé jsme plavali i velmi náročnou trať 400 metrů volným způsobem (kraulem).


A nejvíce jsme se radovali z prvních medailí našeho oddílu v silné konkurenci. Alice Kostolná stříbro na 400 metrů volným způsobem a bronz na 100 metrů polohový závod.


Trenéři i rodiče mohou být právem pyšní na to, jak obrovského pokroku plavání v Kadani za rok působení dosáhlo. „Na dětech je vidět trvalá snaha se zlepšovat a zápal do tréninku“ komentoval vystoupení svých svěřenců trenér Valenta, „Jsme rádi, že naši plavci poznali, jak se poctivý a pravidelný tréninkový proces promítne do výsledků na závodech. Celá naše výprava si domů odváží nejlepší osobní výkony!“

Vánoční rodinný trénink

22.12.2022 od 16:00
Společně plavci, rodiče, sourozenci!


Program:
 1. Zhodnocení sezóny
 2. Rozplavání - děti jako trenéři
 3. Štafety rodič + dítě, 2x25 metrů libovolně
 4. Individuální povídání o plaveckém vývoji dětí

Jak na to:
Děti vybavené jako na běžný trénink, jdou do šaten a skříněk, jak jsou zvyklé.
Plavající rodiče si na recepci vyzvednou čip a nahlásí, že jsou ze Slávie Kadaň, vybavení stejné jako děti na trénink.
Diváci a neplavající doprovod - do bazénu nelze jít v bundách, kabátech ani v botách - vhodné pantofle k vodě. Věci nechat buď v autě, nebo na lavičkách v chodbě na bazén - nehlídáno! Vstup bude s trenérem až v 16:00.

Fotogalerie: https://slaviekadan.rajce.idnes.cz/Vanocni_rodinne_stafety_22.12.2022/

VELKÁ CENA MĚSTA MOSTU - Memoriál JIŘÍHO VACHULKY - 5.11.2022

 Dne 5.11.2022 se plavci Slávie Kadaň zúčastnili 17. ročníku Velké ceny Mostu. Z přihlášených 10 závodníků bylo přijato jen 6 dětí, což pro nepřijaté bylo velkým zklamáním. Jsme teprve na začátku sportovního plavání v Kadani a o přijetí na závody rozhodují dosažené časy.
 Šestice přijatých reprezentantů Slavie Kadaň se s velkou konkurencí poprala statečně. Nejúspěšnější byla Lada Kobzová, která ve své kategorii obsadila na kraulových tratích 5. místo na 50m a 6. místo na 100m. O rok mladší Alice Kostolná si i mezi staršími děvčaty dokázala vyplavat 10. místo na 50m volný způsob. Dvojice nováčků Veronika Vunnam a Eliška Žemličková si dokázala výrazně vylepšit své tréninkové časy v disciplínách 50m volný způsob a 50m znak.
V prsařských disciplínách se neztratil Vojtěch Alferi, náš nejzkušenější „prsař“, který obsadil ve své věkové kategorii 9. místo.
 Velkým úspěchem pro nás byl závod děvčat na 50m prsa , kde si vyplavala Lada Kobzová 6. místo a její tréninková kolegyně Rozálie Kosturová 7. místo. „ Prsa jsou technicky složitý plavecký způsob a správně plavat se jej děvčata naučila až v posledním týdnu před závody, takže jejich výsledky hodnotím jako výborné. Na závodě nás neminuly ani nezdary, první diskvalifikace a problémy s plaveckým vybavením, ale zvládli jsem to. Na těchto závodech se sešla nesmírně silná
konkurence a vidíme, jaké množství práce nás ještě čeká.“ hodnotí účinkování oddílu trenér Jiří Alferi.

OKRESNÍ PŘEBORY CHOMUTOV - 4.11.2022

V pátek, 4.11.2022, se plavci Slavie Kadaň zúčastnili plaveckých Okresních přeborů v Chomutově společně s plavci mateřského oddílu Slavie Chomutov.  Za Kadaň plavalo 18 začínajících plavců v různých věkových kategoriích. Od šestiletých po desetileté. Pro všechny se jednalo o první „ostrý“ start, obrátku a dohmat na 50m znak, někteří si zaplavali poprvé závodně i 50m volný způsob. Všichni si vylepšili své přihlášené tréninkové časy.

Čtyřem plavcům se podařilo vystoupat na stupně vítězů: Kamila Zvaričová (1. místo 50m kraul, 2. místo 50m znak), Nina Budjačová (2. místo 50m znak), Tereza Krejčí (3. místo 50m znak) a Tobiáš Chytka (2. místo 50m znak).

Každý z účastníků si užíval podpory z řad diváků. Své hlasivky nešetřili rodiče, prarodiče, sourozenci i kamarádi.

Odměnou pro plavce byl nejen lehce stresující a zároveň nádherný zážitek z prvních závodů, ale i účastnické medaile a malá mlsota.

„Jsme rádi, že se našim začátečníkům podařil první krůček v plavecké kariéře a věříme, že v načatém úsilí vytrvají,“ říká spokojený trenér Jan Valenta.


Sokolovský kapřík - 22.10.2022

V sobotu 22.října se konaly tradiční plavecké závody pro nejmladší, Sokolovský kapřík. Každoročně se jich zúčastní i početná skupina plavců z chomutovské Slávie. Tentokrát je již doprovázela šestičlenná výprava sesterského oddílu TJ Slávie Kadaň. Kadaňští závodníci jeli především sbírat zkušenosti s celodenními závody. S tímto úkolem se všichni vypořádali na výbornou a výrazně vylepšili tréninkové časy. Svůj klub reprezentovali velmi dobře. V široké konkurenci čtrnácti plaveckých klubů se neztratili. Nejlepšího umístění dosáhli Alice Kostolná (6. místo na 50 metrů kraul), Lada Kobzová (8.místo na 50 metrů znak) a Vojtěch Alferi (9. místo na 50 metrů prsa).
"Jednalo se o první celodenní mítink, kterého se naši plavci zúčastnili. Všichni jsme byli nervózní, ale ve vodě děti ukázaly co se již naučily. Jsme spokojeni a věříme, že se na příštích závodech ukážeme v ještě lepší formě. Na začátku listopadu máme v plánu účast na Okresních přeborech v Chomutově a na Velké ceně Mostu," hodnotila účast na závodech trenérka Jana Valentová.

Letní soustředění TJ Slávie Kadaň

21. 8. - 26. 8. 2022 bude probíhat letní soustředění našeho oddílu před zimní plaveckou sezónou.

Forma "příměstského tábora" - děti budou spát a snídat doma.

Sraz každé ráno 8:30 - vchod na koupaliště Kadaň, předání dětí po večeři cca 20:00 na stejném místě. Místo konání Kadaň. Soustředění bude společné se Slávií Chomutov. 

Potřebné věci
 • sportovní obuv
 • karimatka
 • švihadlo
 • vybavení na plavecký trénink
 • láhev na pití - ideálně cyklistický bidon
 • batoh 

Nedoporučujeme dávat dětem mobilní telefony ani jinou elektroniku, nebudou na to mít čas a hrozí krádeže, záměny apod. Naopak doporučujeme mít např. karty, či jiné společenské hry na krátkou pauzu po obědě.

První závody plaveckého oddílu TJ Slávie Kadaň

V pátek, 6.5.2022, se v chomutovském Aquasvětě konaly Okresní přebory v plavání. Pro všechny kadaňské plavce se jednalo o závodní premiéru. Zúčastnilo se 29 závodníků, chyběli jen nemocní.

Všichni plavali disciplínu 50 metrů znak a pokročilejší plavci i 50 metrů volný způsob (kraul). Luboš Petrov si jako jediný z naší výpravy troufl zaplavat i 100 metrů volný způsob.

Museli jsme si poradit s nervozitou před prvním ostrým startem, s 25 metrovým bazénem a nutností plavecké obrátky, s přítomností rozhodčích a velmi početného obecenstva. Nevyzkoušený byl i start na elektronický povel. V tomto náročném prostředí si všichni plavci dokázali vylepšit své tréninkové časy a v konkurenci se neztratili.

Nejlepších výkonů a umístění dosáhli:

kategorie 9 let a starší
 • Lada Kobzová 1. místo 50m znak a 2. místo 50m volný způsob
 • Tereza Komárková 2. místo 50m znak
 • Rozálie Kosturová 3. místo 50m znak
 • Luboš Petrov 2. místo 50m znak
 • Vojtěch Alferi 3. místo 50m znak

kategorie 8 let
 • Alice Kostolná 1. místo 50m volný způsob a 3. místo 50m znak

kategorie 7 let a mladší
 • Aneta Mazancová 3. místo 50m znak 

S nasazením, výkony i týmovým duchem oddílu byli trenéři velmi spokojeni.